Evbet

ЕФБЕТ регистрация - Футболни залози

Левски и Берое отпадат от Лига Европа

Българските представители в Лига Европа – Левски София и Берое Стара Загора отпаднаха от турнира. Сините направиха равенство с Марибор на ст. Георги Аспарухов (1:1), а старозагорци загубиха мача във Финландия с минималното 1:0, което бе достатъчно на Хик да продължи напред. Левскарите надиграха съперника от Словения, но това не стигна, за да победят.

На Герена резултата откри Франсис Нар през първото полувреме. Тавареш от гостите възстанови равенството във втората част на двубоя и така Марибор ще се изправи срещу Абърдийн в третия предварителен кръг от турнира. Първият мач между Марибор и Левски завърши 0:0, но с гол на чужд терен словенският състав се класира напред в надпреварата.

В другия мач Берое не успя да надиграе домакина Хик Хелзинки, който отбеляза гол в 26-ата минута чрез Антому Танака. Финландският клуб продължава напред в евротурнирите, а за заралии остават надеждите за добро представяне в родното първенство.  Второто полувреме на мача ще се запомни с много нерви и жълти картони, но така или иначе българите остават извън европейските клубни турнири.

В обобщение можем да напишем, че Левски игра достойно и заслужава адмирации, макар отпадането. Берое пък само може да съжалява за изпуснатите възможности като домакин, тъй като още тук имаше шанс да реши мача и да се поздрави с успех.