Evbet

ЕФБЕТ регистрация - Футболни залози

Лудогорец влиза в групите на Шампионска лига за втори път

Лудогорец се класира за мечтаните групи на Шампионска лига за втори път в историята си. Това се случи, след като отбора направи 2:2 срещу Виктория Пилзен във втория плейоф игран в Чехия. Първият мач завърши 2:0 в полза на орлите и така с общ резултат 4:2 те ще се подвизават в груповата фаза на турнира. Разградчани ще грабна и 15 млн. евро награден фонд.

Двубоят в Чехия не стартира добре за Лудогорец. В 7-та минута Дюриш от домакините се ориентира прекрасно след центриране и заби топката в мрежата. Отборът от Разград прие нещата спокойно и в 17-тата минута Мисиджан изравни резултата. Интересното бе, че съдията подмина спирането на топката с ръка от Кафу, който направи головия пас.

В 60-тата минута на второто полувреме Бакош се разписа за Виктория Пилзен, но рефера го отмени заради несъществуваща засада. Три минути по-късно домакините поведоха в резултата чрез Хейда, който вкара гол с глава и направи Владо Стоянов безпомощен.

Българите имаха възможност да вкарат чрез Вандерсон в 66-та минута, но не успяха. Чешките атаки ставаха все по-сериозни, но гол така и не падаше. В даденото от съдията пет минутно продължение резервата Кешеру приключи всичко в  мача с красив удар от наказателното поле, който прати Лудогорец в групите на Шампионска лига.