Evbet

ЕФБЕТ регистрация - Футболни залози

Португалия спечели Европейското първенство 2016

На стадион „Стад дьо Франс“ Португалия записа златна страница във футболната си история, като победи Франция с 1:0. Голът бе отбелязан в продълженията – 109 минута, когато Едер чрез далечен шут срази мрежата на френския вратар Уго Лорис и доведе домакинската публика до сълзи. Мачът бе равностоен и двата отбора показаха добри футболни умения.

През първото полувреме мача ще се запомни с принудителното изваждане на Кристиано Роналдо, който бе контузен  от Пайе в деветата минута на двубоя. Въпреки сблъсъка капитанът на Португалия остана на терена до 25-тата минута, но не издържа и поиска незабавна смяна.

Роналдо напусна мача на носила, а в очите му имаше сълзи. Той получи аплодисменти от публиката на стадиона и много съчувствие от страна на гостуващите привърженици. Именитият футболист не спря да подкрепя отбора си дори от резервната скамейка, като постоянно даваше указания на колегите си. Той изрази буйно емоциите си, след последния съдийски сигнал.

португалия шампион

Единствената по-сериозна заплаха за португалската врата преди почивката, бе ударът на Муса Сисоко в 34-тата минута. Той направи красив финт и стреля към противниковата врата, но Патрисио направи красив плонж и изби топката в страни запазвайки мрежата си суха.

Втората част започна с териториално предимство на петлите. Първата сериозна ситуация дойде чак в 66-тата минута, когато Коман центрира топка към Гризман, но удара на последния мина над гредата. 15 минути преди края домакините получиха нова възможност да открият резултата чрез удар на Жиру, който бе отразен от вратаря на Португалия.

Шест минути преди последния сигнал на рефера, Сисоко пробва късмета си чрез след шут към португалската врата и Патрисио за пореден път демонстрира високата си класа. Златният шанс за момчетата на Дешан дойде дълбоко в продължението на двубоя, когато резервата Жиняк нацели страничната греда.

Първото продължение на срещата ще се запомни с един пропуск на Едер, а като цяло всичко бе спокойно и предвещаваше дузпи. Разбира се, отборите получиха съответните наставления от треньорите си и драмата тепърва предстоеше.

Иберийците обаче нямаха намерение да се отказват и в 109 минута на второто продължение резервата Едер се пребори с френската защита и от голяма дистанция нанесе съкрушителен удар, който хвърли в разочарование половината стадион, която подкрепяше френските национали. За сметка на това в лагера на Португалия настроението бе приповдигнато.португалия

До края на срещата домакините нямаха каквито и да е шансове за гол и се наложи да гледат как Португалия вдига купата и се радва заедно със своите верни привърженици. Дори и без Роналдо в редиците си, португалците се поздравиха със заслужен успех и станаха новите европейски шампиони.